Hakkımızda

Kılıçlar Madencilik Ltd. Şti. döküm sanayicisine kömür tozu üreten bir kuruluş olarak 1986 yılında Mikrosan Madencilik Koll.Şti. adıyla doğdu.Yönetim Kurulu Başkanı RAFET KILIÇ , Şirket Müdürleri RÜŞTÜ KILIÇ VE ŞÜKRÜ KILIÇ’dır. Zonguldak Ereğlisi’nin Kıyıcak Köyü Yalı Mevkiinde;300 M2’lik kiralık atölye’de üretim kapasitesi 800 kg/saat kadardı.

1990’da bölgede 1,000 M2’lik kendi arazisi üzerinde, 500 M2’lik bir kapalı alanda,yeni üretim makineleri kurularak tesisler yenilendi ve Mikrosan Madencilik Koll.Şti., Kılıçlar Madencilik Ltd.Şti’ne dönüştürüldü. Kapasitesi 800 kg/saat’ten 1,6 ton/saat’e yükseltilmişti.

1997’de Kıyıcak Köyü Değirmen Yanı Mevkiindeki 15.000 M2’lik yine kendi arazisi üzerinde 4,500 M2’lik bir kapalı alanda bünyesinde 4 adet tavan vinç,döner fırını,seperatör ve paketlemeleri ile tesis tümüyle faaliyet durumunda olup,2000 m2 lik stok sahamızda  çelik konstrüksiyon ile revize edilmişdir. Laboratuvar’a ihtiyaç vardı kuruldu.İş makinalarına ihtiyaç vardı alındı.Sevkiyat aksamaması için kamyonlar alındı. Vinçler olmalıydı, monte edildi. İdare binası olmalıydı, yapıldı.

Kapasite Türk Döküm Sanayinin ihtiyacını tümüyle karşılayabilmeliydi. Saatte 7 tonluk üretim kapasitesi olan birinci tesisimize ek olarak ,saatte 10 tonluk üretim kapisitesi olan  ikinci tesisimizi de devreye  soktuk ve böylelikle saat’te 17 tonluk üretim kapasitesine ulaştık. Üretim kapasitemiz günlük mesai saatleri içinde (8 saat’te) 136 tona ulaşıldı. Kurutma fırınlarımız doğalgaz ile çalışabilir hale getirildi. Fabrikamız, ürettiğimiz malın son aşamasında mamül içinde yabancı madde çıkmaması için son teknoloji makina sistemi ile çalıştırılır duruma getirildi.

Doğru hammadde kullanımı ,tecrübeli personel istihdamı ve sürekli kalite kontrol ile istenilen kaliteye de ulaşıldı. Hammadde olarak TÜRKİYE TAŞ KÖMÜRÜ KURUMU ARMUTÇUK BÖLGESİNİN düşük küllü taş kömürü tercih edildi.

Kılıçlar Madencilik San.Tic.Ltd.Şti. kömür tozu üreticileri arasından , İSO 9001:2008 KALİTE YÖNETİMİ SİSTEMİ ŞARTLARINI BENİMSEMİŞ ve 9001:2008 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİNİ almış ilk kuruluştur. Ayrıca firmamız İSO 14001:2004 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ STANDARDI,BS OHSAS 18001:2007 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ belgelerine de sahiptir.

Kömür tozunun kalitesi açısından, sektörde ve rakipleri arasında lider konumdadır.

Kılıçlar madencilik 25 çalışan istihdamıyla , aynı zamanda kendine ait 80 tonluk kantar,jeneratör, kompresör bünyesinde barındırmakda ve  3 adet kamyon, 3 adet çekici, 2 adet yarı römork, 2 silobas yarı römork ve 1 adet kamyonetten oluşan araç portföyü ile nakliye hizmeti de vermektedir.